full screen background image
Search
Cuma 06 Aralık 2019
  • :
  • :

“Daha emin ve kararlı olmalıydık”

“Daha emin ve kararlı olmalıydık”

İlk yarı rakibin istekli ve baskılı başladığını, ikinci yarıda ise arzulu ve gole yakın tarafın takımımız olduğunu belirten teknik direktörümüz Sebahattin Akbayrak, “Bize yakışmayan basit goller yedik. Kendimizden daha emin ve daha kararlı olmalı, golleri atmalıydık” dedi

 

ÇOK BASİT GOL YEDİK

2-0 mağlup olduğumuz maçın ardından değerlendirmede bulunan teknik direktörümüz Sebahattin Akbayrak, “İlk yarıya rakip çok coşkulu, istekli ve önde başladı. 3.bölgede bize baskı yaparak özellikle fazla adamla hücuma çıkarak başladılar. Biz iyi takım savunması yaptık. Rakibe boş alan bırakmadık fakat soldan gelen toptan inanılmaz basit bir gol yedik. Bize hiç yakışmadı. Golden önce Melih ile yakaladığımız yüzde yüz pozisyonda gol atmalıydık.

HAKEM MÜKEMMELDİ

İyi çıkışlar yakaladık. Rakibin 3.bölgede oynamasından dolayı orta sahada özellikle iyi çıkışlar yakaladık. Dönen topları kazanıp çıktığımız toplarda iyi işler yaptık ama 3.bölgede ürettiğimiz pozisyonlarda gol atamadık. İlk yarı hakem de bana göre mükemmel maç yönetti. Maçın temposunu düşürmedi, gereksiz düdük çalmadı.

AĞIR DAVRANINCA…

İkinci yarı biz istekli başladık. Golü bulabilirdik. Kendimizden emin ve daha kararlı olmalıydık. O pozisyonlara girdiğimizde atmalıydık. Yediğimiz golde üç defa topu kendi ayağımızdan rakibe kaptırıp peşinde koştuk. O kadar ağır davrandığınız zaman da rakip topu kazanıyor ve sıkıntı yaşatıyor. Pozisyon vermedik ama çizgiden gelen ortadan oyuncumuzun ters vuruşuyla kendi kalemize attığımız golle 2-0 mağlup duruma düştük ve sonra da dengeleyemedik” dedi.

ELİNDEN GELENİ YAPTI

Kadroda oyuncuların farklı pozisyonlarda oynamasının sorulması üzerine ise teknik patronumuz, “Geçen haftaki savunma hattımızı koruduk. Kalecimizle birlikte aynı beşliyle oynadık. Maçın başında 2 pozisyon verdik, o da önde oynayan oyuncumuzun adam kaçırmasından oldu. Muhammet sol bekte yine elinden geleni yaptı.

SUBAŞ İYİ İŞLER YAPTI

Orta sahada da formda olan oyuncularımızı değerlendirdik. Yahya Kemal ve yanına Emirhan Subaş’ı koyduk. Emirhan bugün de iyi işler yaptı. Toplar kazandı. Bir iki tane şutluk pozisyonu vardı. Onları da tamamlasaydı ilk 60 dakika özellikle çok daha iyi olurdu. O da çok çalıştı.

BERKE ÇOK ÜRETKEN

Berat’ın yerine Raif’i santrafor, arkasında da Berke’yi oynattık. Berke’nin çok üst düzey yeteneği ve oyun zekası var. İçinde bulunduğumuz durumun yanı sıra futbolcunun Türk futboluna sunulması üzerine de çalışmamız var. Berke’yi sürekli oynatarak aslında Türk futboluna kazandırmak istiyoruz. Yeteneği ve oyun zekasının yanı sıra oyunu çift yönlü oynaması lazım. Performans olarak iki yönlü oynamada biraz sıkıntısı var. Haricinde üretken bir oyuncu.

MELİH AGRESİF OLMALI

Kenarlarda da Melih ve Emrecan’ın yerine Batuhan ve Emrecan’ı oynattık. Melih’ten de memnunduk ama bir iki pozisyonda ağır kaldı. Biraz daha agresif olması lazım. Çok rahatlıkla gol atabileceği pozisyonlar vardı. Oyuncularımızın hepsini sırayla oynatmaya çalışıyoruz. Gelişimlerini de tamamlamaları lazım” şeklinde yanıtladı.

HATA YAPABİLİYORLAR

Yediğimiz gollerle ilgili yorumunda ise “Bireysel hata diyoruz; tecrübeli oyuncular az yapıyor. Bizim gibi genç oyunculardan kurulu takımlarda ise bir gün sol bek, bir gün stoper, bir gün kaleci hata yapabiliyor. Tecrübeli oyuncular da bunları değerlendiriyor. İki haftadır kendi kalemize gol atıyoruz” diyen teknik direktörümüz Sebahattin Akbayrak genel değerlendirmesini şu sözlerle sürdürdü:

USTALIKLA OYNAYAMADIK

“Karşımızdaki dirence karşı direnci kırabilecek mücadeleyi ve duruşu ortaya koymamız lazım. En azından rakibin iyi organize olup sonuca gittiği pozisyonların dışında bireysel hatalar yapmamamız lazım; pozisyon hataları ve kademe hataları yapmayıp, ayağımızdaki topu kullanırken gördüğümüze verip tekrar alıp oynayabilmeliyiz. Bu topları henüz ustalıkta oynayamadık.

HEDİYE VERMEK İSTERDİK

Takımımıza yakışan sonucu almayı çok istiyoruz, çocuklar da istiyor. İyi de konsantre oluyoruz. Bireysel, grup ve takım çalışmasını hem teorik hem pratik olarak sahada ve saha dışında yapıyoruz. Psikolojik destek ve rehabilitasyonu da iyi yapıyoruz. Ekibimiz bu konuda çocuklarla çok güzel çalışıyor. Başkanımız kulübü aldıktan sonra ilk maçımıza çıktık. Ona iyi bir başlangıç hediyesi vermek isterdik. Ama olmadı. Eksiklerimizi düzeltmeye çalışıyoruz. Ne olursa olsun sonuna kadar savaşacağız.”
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir