full screen background image
Search
Cuma 22 Kasım 2019
  • :
  • :

Cem Sinan Vergül: Üzerine koyacağız

Cem Sinan Vergül:

Üzerine koyacağız

 

Futbolcularımızın birbirine, maç ortamına ve iyi takımlarla mücadele etmeye alışması için hazırlık maçlarının önemli olduğunun altını çizen teknik patronumuz Cem Sinan Vergül, “Yine oynayacak, yine hatalar yapacağız. Ama üzerine koyarak gideceğiz. Sonraki maça daha iyi çıkacağız” dedi

Teknik direktörümüz Cem Sinan Vergül, “Kampa güzel, iyi şartlarda ve güzel bir ortamda başladık. İlk etaptan daha ağır geçeceğini söylemiştik. Nitekim öyle oluyor. Bugün de yoğun antrenman programımızın dışında, sabah antrenman yaptık, akşam maç oynadık. Skoru çok önemsemiyorum fakat yapmış oldukları hataları görmeleri ve yorgunken neler yapmalarını anlamaları açısından çok iyi maç oldu. Böyle iki gün arayla maçlar ve antrenmanlar sürecek. Çocukları maç ortamına, birbirleriyle oynamaya ve iyi takımlarla mücadele etmeye alıştıracağız. Bu maçlar bizim için bu açıdan çok önemli” dedi.

SIKINTI TOP BİZDEYKEN…

3-1 mağlubiyetimizle biten Diyarbekir Spor maçına da değinen teknik patronumuz Vergül konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bugünkü maçta hatalarımız tabiki vardı. Defansif oyunda fena değiliz. Ama sıkıntımız şuan için top bizdeyken olan bölümde. Karşısındaki futbolcular tecrübeli, yetenekli, ne yaptığını bilen, yıllarca bu liglerde top koşturmuş isimler. Top kullanırken oynamaya müsaade etmiyorlar. Bu da bizim futbolcularımızı sıkıntıya sokuyor. Çocuklar bu ortamı ilk defa görüyor, tecrübeli takımlara karşı yeni oynuyorlar.

YAŞAYIP ÖĞRENECEKLER

Top bizde kalmadığı sürece topu kapmak için daha fazla mücadele ediyorlar. Ve yorgunluk artıyor. Kademe, pozisyon ve bireysel hatalar ortaya çıkıyor. Sonucunda da kalemizde pozisyon oluyor ya da gol oluyor. Bunları görmeleri güzel bir şey. Biz de zaten onları belli bir noktaya çekmek için bu maçları yapıyoruz. Tecrübeli takımlara karşı nasıl oynamaları gerektiğini anlamaları, görmeleri, bilmeleri açısından önemli. Antrenmanlar yapıyor, telkinler de bulunuyoruz ama yaşayarak öğrenecekler. Tecrübe ede ede gideceğiz.

TECRÜBE EDİNİYORLAR

İlk yarı 0-0 bitirdik. Karşılıklı pozisyonlar vardı. İkinci yarı yorgunluğa bağlı bireysel, kademe hataları oldu. Bunu da rakip değerlendirdi. Daha önceki maçlarımızda hazır olmayan takımlarla oynadık. Şimdi daha hazır, uzun süredir kampta olan, birbirlerini tanıyan ve şampiyonluğa oynayabilecek çok iyi kadro kurmuş takımlara karşı oynuyoruz ve aradaki bireysel hataları rakip değerlendiriyor. Bunu görmeleri gerekiyordu. Tecrübe ediniyorlar. Futbolcuların kendilerini görmesi, bizlerin de kendimizi değerlendirebilmemiz açısından önemli.

HATALARI GÖRÜYORUZ

Yine oynayacağız, yine iyi takımlarla oynayacağız. Yine hata yapacağız. Ama biz üzerine koyarak, oynamaya çalışarak, mesafe kat ederek gideceğiz. Bu maçta da iyi oynadığımız anlar, kötü oynadığımız dakikalar oldu. Takımı bir noktaya çektiğimizde bu sıkıntıları da gidereceğiz. Hatalarımızı göreceğiz ve onları yapmamak için gerekeni yapacağız. Sonraki maça daha iyi çıkacağız.  Çocuklarımız Akademi Ligi haricinde maç oynamamış, birkaçı da az süre oynamış. Böyle olunca çocuklardan her şeyi bir anda istemek yanlış ve haksızlık olur. Üstüne koya koya gittikleri için daha iyi olacaklarını düşünüyorum. Çocuklara inancım sonsuz.

SKOR DEĞİL İSTEDİKLERİMİZ

Daha önce berabere kaldığımız ya da kazandığımız maçların sonuçları da bizim için anlam ifade etmiyordu. Bu maçın skoru da anlam ifade etmiyor. Oyunsal anlamda belli bölümlerde neler istedik, karşılığını ne kadar aldık, ne kadarını yapamadık bunlarla ilgileniyoruz. Eksik kaldığımız noktaları gidermek için uğraşacağız. Böyle devam edecek. Sonuç önemli değil”.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir