full screen background image
Search
Pazartesi 11 Kasım 2019
  • :
  • :

Cem Sinan Vergül : Karakterlerini yansıttılar

Cem Sinan Vergül :

Karakterlerini yansıttılar

 

Gençlerin daha önce birlikte oynamalarının kendileri için avantaj olduğunu belirten Teknik Direktörümüz Cem Sinan Vergül, “Sahaya çıkıp karakterlerini yansıtmalarını söyledim. Çıkıp dediklerimi harfiyen yerine getirdiler” dedi

n basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Teknik Direktörümüz Cem Sinan Vergül, “Buranın hocaları, buranın gençleri, buranın takımları. Bir uyum var, bir hoşluk, güzellik var. Bu, insanları da mutlu ediyorsa daha güzel. Bizim için de mutluluk verici bir olay. Bu şehrin insanları bu şehrin takımlarına, insanlarına sahip çıkmalı” dedi.

GENÇ TAKIMIN AVANTAJI…

Oyuncuların geçmişlerinden dolayı avantajlı olduklarını söyleyen Vergül, “Ayın 12’sinde başladık. Bu kısa süreçte futbolcuyu taktiksel anlamda, beceri anlamda bir yere çekemiyorsun haliyle. Ama dayanıklılıklarını belirli bir seviyeye çekmeye çalışıyoruz. Ama çocuklar gayretli, hırslı, ellerine geçen fırsatın ne kadar önemli olduğunun farkındalar. Çocukların hepsinin bir arada daha önceden oynamış olmaları ve istekli oluşları bizim için avantajdı” diye konuştu.

“KARAKTERİNİZİ YANSITIN”

Genç oyuncuları nasıl motive ettiğini de paylaşan teknik patronumuz Cem Sinan Vergül, “Hazırlık dönemimizde ilk maçımız ve çocukların seviyelerini, eksiklerini görme noktasında iyi bir değerlendirme oldu. Maça çıkarken onlara ‘Bir duruşunuz olsun. Sahaya o karakteri koyun’ dedik. Oyun esnasında da söylediklerimizi harfiyen yaptılar. Eksiklerimiz yok mu? Var. Onları gidermek için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

DİĞER HAZIRLIK MAÇLARI

Hazırlık maçlarının takvimine de değinen Vergül, “Bu ilk maçımızdı ve burada 2 maçımız daha var. Cumartesi günü Şanlıurfa’nın 3.lige çıkan ekibi Karaköprü Belediyespor ile oynayacağız. Ardından 25 Temmuz’da Turgutluspor ile Kartepe’de maç yapacağız. Hava koşulları elvermezse bu maçı buraya alacağız. Sonrasında kampta 2 günde bir maç yapacağız. Maç tecrübelerini artıracağız. Taktik ve mental anlamda desteklerimiz olacak. Elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bizim verdiklerimizi alma konusunda çocuklar da istekli” sözlerini kaydetti.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir