full screen background image
Search
Salı 25 Eylül 2018
  • :
  • :

Bülent Baturman: Zor maç olacak

Bülent Baturman: Zor maç olacak

 Bugün çift kale maçla Sivas Belediye Spor maçının provasını yapan Kocaeli Birlikspor’umuzda teknik patronu Bülent Baturman, “Rakibimizi analiz ettik. Oyun anlayışı, oyuncu yetenekleri, kullandıkları bölgeler ve zaaflarını izledik. Kompakt oynuyorlar. Zor maç bizi bekliyor. Kendi oyunumuzu oynayacağız” dedi

 

Kocaeli Birlikspor’umuz Pazar günü Alparslan Türkeş Stadı’nda oynayacağımız Sivas Belediye Spor maçının hazırlıklarını bugünkü teknik ve taktik antrenmanla sürdürdü. Sakatlığı nedeniyle hafta başından beri dinlendirilen Emrecan Yıldızhan’ın düz koşuya başladığı antrenmanda toplu teknik çalışmanın ardından tam sahada çift kale maç yapıldı.  Oldukça kıran kırana geçen çift kaleyi kulüp başkanımız Erhan Yılmaz, alt yapı malzemecimiz Orhan Dönmez, İlimtepe GB Kulüp Başkanı Murat Durul ve Körfez Esenspor Teknik Sorumlusu Kenan Ay birlikte izledi. Antrenman sonunda takımımıza tatlı ikram etti.

RAKİBİMİZİ ANALİZ ETTİK

Teknik direktörümüz Bülent Baturman, “Sivas’ı içerdeki maçlarında izlettirdik, rapor aldık. Ayrıca GS ile oynadıkları kupa maçını da izledik. Skordan çok hangi oyun anlayışıyla hareket ettiklerini, oyuncu yeteneklerini, takım olarak hangi bölgeleri kullandıklarını, zaafları nelerdir seyrettik. 5-1 yenilmiş olabilirler. Biz bu maçı mukayese etmiyoruz. Bana göre bu ligdeki iyi 3-4 takımdan biri. Takım olarak iyi mücadele ediyorlar. Hücumda ve savunmada bütün olarak hareket ediyorlar. İyi oyuncuları var.

MAĞLUP OLMAMALIYIZ

Galibiyet sonrası kendi sahamızda oynamamız bizim için farklı bir moral içinde olacak. Biz önce kendi görevimizi layıkıyla yerine getirerek oynarsak skor da lehimize gelişebilir. Bir kere mağlup olmamak durumundayız. Kazanabileceğimiz puanları kazanmak zorundayız. Bizi zor bir maç bekliyor. Dezavantajımız; Emrecan’ın sakat olması. Büyük ihtimal bu hafta oynamayacak. Hücuma katkısı yüksek olan bir oyuncumuz. Antrenmanlarımız bu doğrultuda sürüyor” dedi.

RAKİP AĞIRA ALABİLİR

Takımımızın zor maçlara daha iyi konsantre olduğunun hatırlatılması üzerinde ise teknik patronumuz Bülent Baturman, “Bizler de futbol oynadık. Büyük takımlarla oynarken olaya konsantre oluşumuz, olayın içinde oluşumuz çok daha ciddi ve rahat oluyordu. Bunları oyuncularımızla paylaşıyor, örnekler veriyoruz. Rakip; belki bizi bulunduğumuz konum itibarıyla psikolojik olarak; GS maçından sonra gelip bizimle oynaması nedeniyle ağıra alma anlayışında olabilir. Maçın başından sonuna kadar oyun anlayışımız, algımız neyse toplu-topsuz mücadelemizi yapacağız” şeklinde konuştu.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir