full screen background image
Search
Salı 26 Mart 2019
  • :
  • :

Bülent Baturman : Önümüz açık

Bülent Baturman : Önümüz açık

 

İlk antrenmandan itibaren yapılan çalışmaları futbolcularının sahada çok güzel uyguladığının altını çizen ve oyuncularını tebrik eden teknik direktörümüz Bülent Baturman, “Bizim önümüz açık. Eksiklerimizi giderip artılarımızın üzerine koyacağız” dedi

 

Göreve geldikten sonra takımımızla ilk maçına çıkan teknik direktörümüz Bülent Baturman maç sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Teknik patronumuz Baturman şöyle konuştu; “İlk antrenmandan itibaren oyuncularıma ‘Sizlere güvenimiz olmasaydı bugün burada yoktuk’ dedim. Neticede yetenekli takım olduğumuzu ve oyun disiplini içinde hareket ettiğimizde başaramayacağımız hiçbir şey olmayacağınız söyledim. Çocuklar söylediğimiz her şeyi yapmaya çalıştılar.

OYUNCULARI TEBRİK ETTİ

Bizim açımızdan kazanmak çok önemliydi. Uzun süredir kazanamamanın verdiği baskı oyuncularımızda stres yaratıyordu. İlkler benim için çok önemlidir. Başlangıcımızı ne kadar iyi yaparsak ilerleyen haftalarda daha iyiye gidişimiz o kadar sağlıklı olacaktır. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Maç kazanma isteği, görev yaparken güçlerini, kuvvetlerini sağlıklı şekilde ortaya koymaları, oyun anlayışında; topa sahip olduğumuz zamanlarda iyi çıkışımız bu neticeyi getirdi.

BUGÜN KAZANDIK AMA…

Bugün kazandık; sevinmek herkesin hakkı ama Salı günkü antrenmandan itibaren önümüzdeki haftaya bakacak şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Önümüzde uzun bir lig maratonu; 20 haftalık bir süreç var. Bu süreçte neler olmaz ki? Yeter ki biz düşündüklerimizi oyuncularımıza öğretelim, aktaralım, gösterelim. Onlar da sahada bunları yapabilecek beceriyi, isteği, hırsı ortaya koysunlar.

BİZİM GELECEĞİMİZ AÇIK

Geleceğimiz açık. Asla umutsuzluğa kapılan biri değilim. Bu anlamda benim için en önemli şey; oyuncularımıza güvenmemiz ve inanmamız. Çalışacağız. Eksiklerimizi giderip artılarımızın üzerine koyacağız. Herkesi kutluyorum. Özellikle oyuncularımızı canı gönülden kutluyorum; sahada gereken ne varsa yaptılar” şeklinde konuştu.

LAYIKIYLA YERİNE GETİRDİLER

Uzun toplar yerine pas yaparak ileri çıkıldığının hatırlatılması ve sonraki süreçle ilgili düşüncelerinin sorulması üzerine teknik direktörümüz Bülent Baturman, “Oyunda bir takımın ağırlığını ortaya koyabilmesi için topun bizde kalma mecburiyeti var. Söylediğimizi doğrultuda hareket etmeleri çok güzel bir şey. Tabii ki top ayağında olan oyuncunun daha rahat pas verebilmesi için alan yaratmaları gerekiyordu. Bu anlamda saha parselasyonunu iyi yapmamız gerekiyordu. Bunları layıkıyla yerine getirdiler.

GOLÜ ERKEN ATMAK AVANTAJ

Golü erken bulmamız da bizim için büyük avantaj teşkil etti. Moral yerine geliyor, motivasyon artıyor, rakip daha dengesiz şekilde hücum etmeye çalışıyor. Bu pozisyonları başlangıçtan sonuna kadar sürdürdük. En büyük eksiğimiz; takımımızın top rakipteyken bölgesel ya da takım halinde savunmasındaydı. Bunu belli bir oranda düzelttik. Eksiklerimiz yok mu? Var. İkinci eksiğimiz ise; top bizdeyken kalma süresi kısıtlıydı. Bu maçta o süreyi de biraz uzattık. Her geçen hafta eksilerimizi giderdiğimiz ve artılarımızın üzerine koyduğumuz sürece daha iyi olacağız, sonuçlar bizim lehimize olacak.

YAPTIĞIMIZ VE ALDIĞIMIZ SKOR

Sahada yaptıklarımız ve aldığımız skorlar önemli. Maç biter, kazanırız, istediğimizi uygulamışızdır, ondan sonraki süreçte de rakiplerimizin ne yaptığına bakarız. Bugün oynanan maçta rakiplerimiz yenilmişler, bu bizim için avantaj. 3 puan aldığımızda, mağlup olanlara bir 3 puan daha yaklaşmış oluyoruz. İlk yarıyı en az eksikle ya da eksiksiz kapatmamız şart. Alabileceğimiz puanları bu doğrultuda almak önümüzdeki 1 aylık arayı değerlendirmek adına daha sağlıklı hale getirecektir” şeklinde konuştu. Baturman ayrıca “Emrecan’ın arka adalesinde batma var. Pazartesi MR çektireceğiz. İnşallah yırtık yoktur. Emrecan takımımız için çok etkili oyuncu. İnşallah bir şey yoktur” dedi.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir