full screen background image
Search
Cumartesi 21 Eylül 2019
  • :
  • :

“Bizi asıl düşündüren şey…”

“Bizi asıl düşündüren şey…”

 

Oyuna kötü başladığımızı ve kötü bitirdiğimizi belirten teknik direktörümüz Cem Sinan Vergül, “Bugün yarım puanı bile hak etmedik. Ama bizi düşündüren geçen haftaki futbolla bu haftaki arasındaki uçurum” dedi

ARADA UÇURUM VAR

Maçın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan ve oyunla ilgili söylenecek bir şey olmadığını kaydeden teknik direktörümüz Cem Sinan Vergül, “Skorun da söylediği gibi oyuna kötü başladık ve kötü bitirdik. Maçın özeti bu. Kötü oynanmış bir performans üzerinden ne söylenebilir, bilmiyorum. Ama bizi üzen ve düşündüren; geçen haftaki futbolla bu haftaki futbol arasındaki uçurum. Bu bizi düşündürüyor. Kendimizi değerlendireceğiz.

BU SKORU UNUTACAĞIZ

Çocuklarla neler yapabileceğimiz, ne yönde plan ve program yapacağımızı belirleyeceğiz. Sonuçta lige başlarken bu takım büyük vaatler vermedi. Durum ortada. ‘Bu takım gol atamaz’ denildi. Alınmış puanlar var ve üzerine hak edilip de kaçırılmış puanlarımız var. Ama bugün yarım puanı bile hak etmedik. Kötüyken ‘Kötüyüz’ diyebilecek olgunluktayız ve bu ileride iyi olmamız için gerekli. Bu skoru unutacağız ve ne yapacağımızı düşünüp, ona motive olacağız” dedi.

İSTEK VE DİRİLİK YOKTU

Oyundaki hatalar ve eksiklerle ilgili olarak da teknik patronumuz, “Oyunu daraltamadık, adam alamadık, dönen topları alamadık, ilerde baskı kuramadık… Hiçbirini yapamadık. Top bizdeyken derinlik sağlayamadık, hareketlilik katamadık. Futbolun temel prensiplerini sahada uygulayamadık. En büyük nedenlerinden biri; o isteğin olmamasıydı. O isteklilikte ve dirilikte değildik. Biz mücadele isteği yüksek ekibiz. Mücadeleden uzak kalınca, karşıda da iyi takım olunca bu skor kaçınılmaz oldu.

İSTİKRAR OLMAYABİLİR

Biz bu kadar kötü, rakip ise bizim de kötü oynamamız yüzünden biraz daha arttırdığı performansıyla iyi olunca bu sonucu aldık. Elle tutulur, dişe dokunur bir şey yapamadık. Hiç istemediğimiz şeyler yaşadık. Çocukların bu ligde ilk defa oynuyor olmaları, bu havaya teneffüs ediyor olmaları bazı sıkıntıları getiriyor. Bizim takımımız her hafta istikrar sağlayamayabilir. Biz zaten istikrarı nasıl sağlarız onu düşünüyoruz. Nedeni tespit edecek ve sorunu ortadan kaldıracağız. Bugünkü performansın tam tersini de İnegöl’de ortaya koyduk” şeklinde konuştu.

KADRO DERİNLİĞİ YOK

Haftaya Diyarbakır’da Amed Sportif Faaliyetler’e konuk olacağımız ve 4 sarı karttan Semih’in, kırmızıdan Emrecan’ın ve çift sarıdan Kemal’in cezalı durumda olmasının hatırlatılmasıyla kadro derinliğinin sorulması üzerine ise teknik direktörümüz Cem Sinan Vergül, “Müdahale anında 1 saliselik geç kalma yanlış müdahale getiriyor ve kart görebiliyorsunuz. Tabi Emrecan’ın gördüğü kırmızı kart tasvip etmediğimiz bir karttı. Uyarılarımızı yapıyoruz. Ama oyun içindeki kartlara engel olamıyorsunuz. Kadro derinliğimiz olmadığı için cezalılar bizi sıkıntıya sokuyor elbette ama bu hafta bakıp neler yapabileceğimizi göreceğiz” sözlerini kaydetti.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir