full screen background image
Search
Pazartesi 24 Eylül 2018
  • :
  • :

Birlikspor’da Taşdemir Dönemi

 

2.Lig takımlarından Kocaeli Birlikspor, İsmail Ertekin’den boşalan Teknik direktör koltuğuna İsmet Taşdemir’i getirdi.

 

Geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezonda hedefini PTT 1.Lig olarak belirleyen Kocaeli Birlikspor, uzun süren teknik direktör sorununu genç teknik direktör İsmet Taşdemir ile çözdü. Geçtiğimiz devre arası göreve gelen ancak bekleneni veremeyen tecrübeli teknik direktör ile yollarını ayıran Kocaeli Birlikspor yönetimi uzun süren görüşmelerin ardından genç teknik adam İsmet Taşdemir ile çözdü. Kocaeli Birlikspor kulübünde gerçekleşen imza törenine Kulüp Başkanı Fahrettin Kandemir, yöneticiler, Zeki Yüksel, Kemal Demir, Oktay Köse ve teknik direktör İsmet Taşdemir katıldı. Taşdemir’in yardımcılıklarını Cem Yanık, Ahmet Seçgin, İrem Özdemir, Göksel Gencer yapacak.

antrenör imza

EL ELE VERİP HEDEFLERE ULAŞACAĞIZ

Bir yıllığına Kocaeli Birlikspor’la sözleşme imzalayan teknik direktör İsmet Taşdemir imza törenin ardından yaptığı açıklamada “Hedefleri olan bir takıma geldim. Aynı grupta olmamızdan dolayı geçtiğimiz sezon da Kocaeli Birlikspor’u yakından takip ediyordum. Takıma yabancı değilim. Futbolcularımızı da yakından tanıyorum. Geçen sene ulaşılamayan hedeflere, bu sezon hep beraber el ele verip, kentle birlikte bir bütünlük sağlayıp beraberce ulaşırız diye düşünüyorum. Transfer konusuna da değinen teknik direktör Taşdemir, Transfer yapacağız. Öncelikli hedefimiz iç transferi çözerek dış transfere yönelmek. Olacak. İç transferi tamamlar tamamlamaz, bayramdan önce bi toplanma yapacağız. Adaptasyon idmanlarının ardından da bayramdan sonrada belirlenen kamp yerinde ilk etap kampımızı gerçekleştireceğiz. ”dedi.

antrenör imza2

BAŞARIYA AÇ, HEDEFLERİ OLAN VE GENÇ BİR TEKNİK DİREKTÖR

İmza törenin ardından açıklamalarda bulunana Kulüp Başkanı Fahrettin Kandemir ise “Geçtiğimiz sezon çok tecrübeli isimlerle çalıştık. Ancak maalesef beklenen hedeflerimize ulaşamadık. Bu yıl teknik direktör arayışlarında, bu ligi tanıyan, başarıya aç, hedefleri olan ve genç bir teknik direktör arayışlarında olduk. Bu arayışımızı da Diyarbakır Belediyespor’u geçtiğimiz dönem çalıştıran İsmet Taşdemir ile çözdük. Kendisiyle bir yıllığına anlaştık. Bu ekiple birlikte bu yıl, daha sistemli, daha organize, daha yırtıcı bir takım olacağımıza inanıyorum. Hedeflerimiz aynen devam ediyor. Bu ekiple birlikte biz bir üst lige çıkacağız.”dedi.

 

TRANSFER GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

Transfer konusuna da değinen kulüp Başkanı Fahrettin Kandemir, tüm kulüplerde olduğu gibi bizde bu yıl, bütçemizi daha makul seviyeye çekme konusunda yönetim kurulu olarak aldığımız bir karar var. Öncelikle iç transferde görüşmelerimizi başlattık. Futbolcularımızdan iç transferde bu sezon fedakarlık etmelerini isteyerek iç transferi çözmeye çalışacağız. Arkasından da hocamızın vermiş olduğu rapor doğrultusunda dış transferimizi gerçekleştireceğiz.  İç transferi sorunsuz bitirmemiz durumumuzda altıya yakın transferle dış transferi tamamlayacağız.”dedi.

antrenör imza3

İsmet Taşdemir Kimdir?

1990-91 sezonu başında Ümraniyespor formasıyla profesyonel kariyerine başlayan İsmet Taşdemir, 2009-10 sezonu sonunda ise profesyonel futbol yaşantısına son vererek teknik direktörlüğe başlamıştır. Futbolu bıraktıktan sonra, Sivasspor’da antrenörlüğe başlayan İsmet Taşdemir, 2010-11 sezonu ortasında ise futbolu bıraktığı kulüp olan Türk Telekomspor’da teknik direktörlük görevine geldi. 2011-12 sezonu ortasında ise Samsunspor’da yardımcı antrenörlüğe getirildi. Daha sonra sırasıyla Kardemir Karabükspor, Konyaspor ve son olarak ta geçtiğimiz sezon Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor kulübünde teknik direktörlük yaptı. Aslen Iğdır’lı olan Taşdemir 1 Ocak 1974 doğumludur.

antrenör imza4
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir