full screen background image
Search
Cuma 19 Nisan 2019
  • :
  • :

Maraş’ın geliri Eymen Bebek’e

Kocaeli Birlikspor’umuz, Kahramanmaraş maçının bilet gelirlerini henüz 6.5 aylık olan ve 10 binde 1 görülen SMA hastalığına yakalanan Sakaryalı Eymen Bebek için valilik tarafından oluşturulan hesaba bağışlayacak

 

EYMEN SMA HASTASI

Sosyal olaylara yaklaşımı ve toplumsal duyarlılığıyla kendi çizgisini belirleyen Kocaeli Birlikspor’umuz bu kez Sakaryalı bebeğe el uzattı. Mali krizle mücadele etmesine rağmen birçok destek kampanyasında gördüğümüz Birlikspor’umuzun hafta sonu oynayacağı Kahramanmaraşspor maçının bilet gelirinin Sakaryalı Çapkın Ailesi’nin 6.5 aylık SMA hastası bebekleri Eymen’e bağışlanacağı duyuruldu.

VALİLİK HESAP AÇTI

Adapazarı Tepekum Mahallesi’nde oturan Metin Çapkın-Neziha Çapkın çiftinin 6,5 aylık bebekleri Eymen’in 10 binde 1 kişide görülen Gevşek Bebek Sendorumu denilen SMA (Spinal Musküler Atrofi) Hastalığı’na yakalandığını öğrendi. 3 aydır Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören ve solunum cihazına bağlı olarak yaşayan Eymen Bebek, Tıbbi İlaçlar ve Cihazlar Kurumu 4 kutu ilaç onayladı. Ancak Amerika’dan getirtilmesi gereken ilaçların bedeli 560 bin dolar.

KEŞKE FAZLASI OLSA

Çaresiz ailenin yardım çağrısına duyarsız kalmayan Sakarya Valiliği ilaç parasının toplanması için komisyon kararıyla hesap numarası açtı. İnternet sitelerinde durumu öğrenen Kulüp Başkanı’mız Erhan Yılmaz da aileye destek olmak için maç gelirlerini bağışlama kararı aldı. Yılmaz, “Bir aile için bulunması mümkün olmayan bu parayı toplamada bir miktar katkımız olursa ne mutlu bize. Keşke elimizden daha fazlası gelse, keşke doğrudan ilaçları alma gücümüz olsa” dedi.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir