full screen background image
Search
Çarşamba 20 Şubat 2019
  • :
  • :

Başkanımız rakamlarla konuştu

 

Alt yapıdan 4 oyuncumuzu profesyonel yaparak A takıma çıkardı

 

Başkanımız rakamlarla konuştu

 

Kulübümüzün gelir-gider bilançolarını basın toplantısıyla kamuoyuna açıklayan kulüp başkanımız Erhan Yılmaz 32 puanla liderin 1 puan gerisinde tamamladığımız ilk devreyi değerlendirdi, alt yapıdaki 4 oyuncumuza profesyonellik kazandırıp A takıma çıkardı

 

EMİN ADIMLARLA YÜRÜYORUZ

Kulüp başkanımız Erhan Yılmaz basın toplantısı düzenleyerek ligin ilk yarısını değerlendirdi, kulübün bütçesini açıkladı ve alt yapıdan 4 futbolcumuzu A takım kadrosuna çıkaran imzayı attı. Başkan vekilimiz Ozan Keser, sportif direktörümüz Çağrı Arslan ve alt yapı koordinatörümüz Ali Gürdal’ın da hazır bulunduğu toplantıda başkanımız Erhan Yılmaz, “Üvey evlat muamelesi görsek de verdiğimiz çaba ve elde ettiğimiz başarıyla takdir edilmeyi hak ediyoruz. Ellerini ovuşturup batmamızı bekleyenler Allah’ın hesabını unuttular. Biz emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz” dedi.

3.5 MİLYON BORÇLA DEVRALDIK

Bakanımız Fikri Işık’ın halis niyetle kurduğu kulüpte geçmiş dönemlerde yanlış stratejiler izlendiğini ve yönetimsel hataların yapıldığını, bu nedenle halk nazarında olumsuz yer edinildiğinin altını çizen başkanımız Erhan Yılmaz, “Art niyetli olduklarını düşünmüyorum ama maalesef kulübü halka doğru anlatamadılar. Bütçeyi doğru yönetemediler. Bunun nedeni işin içinden gelmemeleri ve menajer kurbanı olmalarıdır. Biz kulübü 3.5 milyon borçla devraldık. Keşke tek sıkıntı bu borç olsaydı. Kamuoyu nazarında büyük bir nefret ve kafalarda soru işaretleri de vardı. Biz bu eksikliklerin yüzde 30-40’ını telafi ettik” diye konuştu.

GELİR VE GİDERLERİ AÇIKLADI

Geçmiş dönem borcunu 1.5 milyona kadar düşürdüğünü açıklayan kulüp başkanımız, “Şuana kadar 220 bin lira firma reklamlarından, 815 bin lira Spor Toto’dan ve 300 bin lira TFF’den tahsil edilen gelirimiz oldu. Doğrudan kasamıza girmemekle birlikte toplam 1 milyon 335 bin lira gelirimize karşılık 715 bini teknik adam ve futbolcu ödemeleri, 430 bin lira prim ödemeleri, 625 bin lira piyasa borçları, vergi ve diğer harcamalar olmak üzere toplam 1 milyon 770 bin lira giderimiz oldu. Bu tarihten sezon sonuna kadar ise 4 milyon 405 bin lira öngörülen giderimiz bulunmaktadır. Önceki dönemden kalan futbolcu borcu ise 1 milyon 160 bini gerçekleşen olmak üzere toplam 1 milyon 770 bin lira” açıklamasında bulundu.

GEÇEN SEZONLA KARŞILAŞTIRMA

Geçen sezonun ilk devresinde 5 milyon reklam, 748 bin 230 lira Spor Toto ve 280 bin lira TFF olmak üzere toplam 6 milyon 28 bin lira gelir olduğunu, buna karşılık bu sezon 220 bin lira reklam, 815 bin lira Spor Toto, 300 bin lira TFF olmak kaydıyla 1 milyon 335 bin lira gelir bulunduğunu belirten başkanımız Yılmaz, geçen sezon ilk devrede 9 milyon 595 bin lira harcandığını, bu sezon aynı süredeki harcamanın ise 1 milyon 770 bin lira olduğunu kaydetti.

5’TE 1’İ KADAR PARA HARCANDI

Önceki sezona göre neredeyse 5’te 1 oranında gider olduğunu belirten Erhan Yılmaz, “Biz kısıtlı bütçeyle yola çıktık. Sezon başında yola çıktıklarımız bizi yarıda bıraktı. Benim en büyük hatam samimiyetle her şeyi anlatıp güven duymam oldu. 100- 150 bin lira vererek yönetimde yer alacak 15-20 kişiyle bu işi yürütmeyi planlarken bir baktım ki yalnızım. Sayın Cumhurbaşkanımız ‘Bu yolda yalnızlığımı biliyorum’ demişti ya ben de bu yolda en az o kadar yalnızım. Ama bir kere bu işe giriştim. Bir kulübün başına geçmek benim uzun yıllardır hayalimdi. Kulübü satmak gibi bir düşüncem yok. Çok mecbur kalırsam belki destek olabilecek birini yanıma alabilirim. Ama önceliğim bu değil. Önceliğim 2-2.5 milyon gibi bir rakamı bularak üstümdeki eski borç yükünden kurtulmak.

BORÇTAN KURTULALIM YETER

Ben geçmiş dönemin borcundan kurtulayım başka bir şey istemiyorum. Sonra bu kulüp kendi yağıyla kavrulur. Borçlardan kurtulalım kimsenin kapısını da çalmayız. Bizim tek isteğimiz kulübümüzü saygın bir camia haline getirmek ve marka değerini yükseltmek. Bizim başarılı olmamız ve yükselmemiz bu kente katma değer katıyor. Taraftarımızla barışıyor, geleceğimizi gençlerle inşa ediyoruz. İlçemizle yeniden kucaklaşmak için adımlar atıyoruz. Birlikspor Store kurmak için çalışmalara başladık. Yönetimimizde kanaat önderlerimize yer vereceğiz. Öte yandan stat projesiyle ilgili çalışmaya başlıyoruz. Biliyorsunuz sayın valimizin talimatı vardı. Bu projeyle de kulübümüzün ayakları üstünde duracağı düzeyde gelir elde etmesine zemin hazırlayacağız” dedi.

KARDEŞLİK RUHUYLA HAREKET

Kentimizin futboluna katkıda bulunmak için çağrıda bulunan başkanımız Erhan Yılmaz, “Daha önce de söylediğim şeyi yineliyorum; kentimizin sporunu ayağa kaldırmak için gelin Yenikapı ruhuyla hareket edelim. Körfez F.K. iken Sakaryaspor ile oynadığımızda bütün şehir akın eder, takımı desteklerdi. Hiçbirimiz unutmuyoruz. Kardeşlik ruhu vardı. Biz özlem duyulan bu kardeşlik ruhuyla hareket edeceğiz. Kentimizde futbolun gelişmesi için birlik olmaya, birbirimize destek olmaya ihtiyacımız var. Ben vakit buldukça diğer takımlarımızın antrenmanlarına da gideceğim. Bizim hamurumuzda saygı duymak, destek olmak, sahiplenmek var. Kocaelispor’un önderliğinde ülkemizin ve kentimizin sporuna katkı vermeye devam edeceğiz. Bizim kimseyle kavgamız olmaz. Herkesle kardeşliğimiz olur” sözlerini kaydetti.

HERKES BİRBİRİNE GÜVENİYOR

Oyuncuların, teknik heyetin, çalışanların ve yönetiminin birbirine güvendiğini ve inandığını vurgulayan kulüp başkanımız Erhan Yılmaz, “Herkesin gönlüne dokunarak yol alacağız. Belki şuan arkamızda on binler yok. Ancak 3 yıllık gibi görünen 21 yıllık bu kulübü yeniden halkla bütünleştireceğiz. Kocaeli’mizin bayrağını başarıyla dalgalandırıyoruz, adımızın gittiği her yerde kentimizi temsil ediyoruz. Karşılığında değer görmek ve desteklenmek istiyoruz. Sahipsiz bırakılmamız vicdanen doğru değil. Bakın Tuzlaspor’a. Bizden sonra cesaretlendiler ve futbolun içinden gelen önemli isimler kulübü aldı. Üstelik onların maddi desteğe de ihtiyacı yok. Buna karşın belediye başkanı ismi değiştirmemeleri şartıyla tesis yapma sözü verdi, lojistik destek vereceğini de söyledi. Sahiplendi. Bizler iyi niyetli insanlarız. Geçmişin acısını bize çektirmeyin. Gelin birlikte kentimizin futbolunu ayağa kaldıralım. Şunu da eklemek istiyorum; bu işi benden iyi yapacağına inanan varsa buyursun gelsin, arkasında durmayı da biliriz. Bu yolda yalnızlığımı biliyorum. Ve başarılı olan herkes ve her kurum gibi değer görmeyi bekliyoruz” şeklinde konuştu.

ALT YAPIDAN A TAKIMA ÇIKTILAR

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan başkanımız Erhan Yılmaz alt yapıdan A takıma çıkararak profesyonellik kazandırdığı Berat Demir, Semih Üstün, Kemal Kazan ve Melih İnan’ı tanıttı. 1 Ocak 1998, İzmit doğumlu Berat Demir, 2007 yılında Kağıtspor’da futbola başladı. 2012 yılında Kocaeli Birlikspor’a transfer oldu. 26 Mart 1999, İzmit doğumlu Semih Üstün 2008 yılında Kağıtspor’da başladığı futbol hayatını 4 sezondur Kocaeli Birlikspor’da sürdürüyor. 24 Temmuz 1998, Kelkit doğumlu Kemal Kazan ise 2011 yılında Derince Birlikspor’da futbolla tanıştı. Derincespor’da kısa süre oynayan Kazan yeniden Derince Birlikspor’a döndü. Ardından 2015’te Derince Belediye Demirspor’a transfer oldu. Aynı sezon Kocaeli Birliksporlu oldu.  15 Şubat 1999, İzmit doğumlu Melih İnan ise 2010 yılında Uzunçiftlikspor’a futbola başladı. 2 sezon sonra Kocaeli Birlikspor’a transfer oldu. 5. Sezonu sonunda kulübünde profesyonelliğe adım attı.

erhan-yilmaz

SADECE 2 MİLYON YETER

Kulüp Başkanımız Erhan Yılmaz, kulübün geçmiş dönemden kalan borç yükünün sıkıntısını çektiklerini belirtti, “Geçmiş dönemlerde gelen desteğin sadece 5’te birini, 2- 2.5 milyonluk sponsor desteğini bulsak ve eski dönem borcunu temizlesek bize yeter. Sonra kendi yağımızla kavruluruz. Bu kente katma değer katıyoruz. Sadece değer görmek ve takdir edilmek istiyoruz. Kimsenin yerinde gözümüz yok. Tek derdimiz sahipsiz kalmamak ve marka değerimizi yükseltmek” dedi.

 

 

basin

ŞEFFAFLIK TEŞEKKÜRÜ

Basın mensupları mali konulardan yönetimsel çalışmalara ve yeni projelere kadar birçok konuda soru sordu. Kulübün şeffaflığını ve başarısını da takdir eden basın mensupları kulüp başkanımızı tebrik etti, “Rakamlar ilk kez açıklanıyor” dedi.

 

 

aileleriyle

AİLELER GURURLANDI

Birkaç hafta önce alt yapıda oynayan gençler ve aileleriyle yapılan toplantıda söylenen sözlerin boş olmadığını, karşılığını gördüklerini belirten aileler, çocuklarının futbolda yeni bir yola çıktıklarını, bu fırsatı tanıdığı için kulüp başkanımız Erhan Yılmaz’a teşekkür ettiklerini söyledi.

 

yeni-oyuncularla

BU KENTİN GENÇLERİ

Alt yapıda oynayan Berat Demir, Semih Üstün, Kemal Kazan ve Melih İnan ile profesyonelliğin ilk adımı olan sözleşmeleri imzalayan kulüp başkanımız Erhan Yılmaz ileriye dönük yatırım yaptıklarını ve birkaç sene sonra takımın kemik kadrosunda İzmitli gençlerin yer bulacağını söyledi.

 

 

berat-demir 

KAĞITSPOR’DA BAŞLADI

BERAT DEMİR- 1 Ocak 1998, İzmit doğumlu. Futbola 2007 yılında Kağıtspor’da başladı. 2012 yılına kadar burada forma giydi. Ardından Kocaeli Birlikspor’a transfer oldu. Kulüpteki 4.yılında profesyonelliğe adım attı.

 

semih-ustun

4. YILDA PROFESYONEL OLDU

SEMİH ÜSTÜN- 26 Mart 1999, İzmit doğumlu. Futbola 2008 yılında Kağıtspor’da başladı. Ara vermeden oynayan Semih Üstün 4 yıldır Kocaeli Birlikspor alt yapısında oynuyor. Cahit Elginkan Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisi.

 

kemal-kazan 

DERİNCE’DEN GELMİŞTİ

KEMAL KAZAN- 24 Temmuz 1998, Kelkit doğumlu. Futbola 2011 yılında Derince Birlikspor’da başladı. 2012 yılında Derincespor’a transfer oldu. 2014 yılında yeniden Derince Birlikspor’a döndü. 2015 yılında Derince Belediye Demirspor’a transfer oldu. Aynı sezon Kocaeli Birlikspor’a geldi. Ve burada profesyonelliğe imza attı.

 

melih-inan

UZUNÇİFTLİK’TE BAŞLADI

MELİH İNAN- 15 Şubat 1999, İzmit doğumlu. Futbola 2010 yılında Uzunçiftlikspor’da başladı. 2 lig şampiyonluğu yaşadı. 2 sezon oynadıktan sonra 2012 yılında Kocaeli Birlikspor’a transfer oldu. Spor Lisesi öğrencisi olan Melih İnan kulüpteki 5. sezonunda A takıma yükselme başarısı gösterdi.
2015-20162016-2017

PUAN TABLOSU- Geçen yılki bütçeyle ilk devreyi 28 puanla tamamlayan Kocaeli Birlikspor’umuz bu sezon 5’te 1’i oranındaki bütçeyle ilk devreyi 32 puana tamamladı. Daha az parayla daha başarılı oldu.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir