full screen background image
Search
Cuma 22 Kasım 2019
  • :
  • :

Antalya’da ağırlık taktik çalışmalarda

Antalya’da ağırlık

taktik çalışmalarda

Teknik direktörümüz Bülent Baturman, “Kampın ilk etabında kuvvet ve dayanıklılık çalıştık. Antalya’da ise saha içi çalışmalara ağırlık vereceğiz. Bu kapsamda çalışmalarımızın neticesini hazırlık maçlarında göreceğiz” dedi

SAHA İÇİ ÇALIŞMA

Devre arası kampımızın Körfez Brunga Tesisleri’mizdeki ilk etabını değerlendiren ve Antalya kampında neler yapılacağından bahseden teknik direktörümüz Bülent Baturman şöyle konuştu: “Devre arasında 33 günlük sürecimiz vardı. 4 günlük aranın ardından antrenmanlara başladık. Kendi tesislerimizde salonda kuvvet ve sahada zamana dayalı koşularla dayanıklılığımızı arttırıcı çalışmalar yaptık. İkinci etap olarak Antalya’da daha çok saha içi, topa sahip olduğumuz zamanlardaki hücumsal algımızı geliştirecek organizasyonlar ve top çalışmalarıyla sürecek.

ÜÇ HAZIRLIK MAÇI

Haricinde sabahları ağırlıklı olarak kuvvet çalışacağız. Aynı zamanda 3 hazırlık maçımız olacak. İlkini yarın Bayburt il Özel İdare ile oynayacağız. Saha çalışmalarıyla ilgili yaptığımız organizasyonların gerçeğini maça nasıl yansıttığımıza bakacağız. 10’unda Hacettepe ve dönüş günü Kırıkhan maçımız var. 14’ünde İzmit’e döndükten sonra maç haftasına gireceğiz.  Çalışmalarımızın yoğunluğunu düşüreceğiz, eksiklerimizi giderip ve oyuncularımızı maça dinlenmiş çıkaracağız.

ÖZEL MAÇ HEDEFİ

Hazırlık maçlarındaki temel hedefimiz; sezon başı olsa skor önemli olmaz. Ama şimdi kısa vade içinde yaptığımız çalışmalar ve kısa süre sonra oynayacağımız lig maçı var. Devre arası olduğu için oyunsal anlamdaki artılarımızın gelişmiş olması, mutlaka oyuna yansıması memnuniyet vereceği gibi alacağımız skor da çok önemli olacak. Oyunda var olabilme ve maçın skorunu da kendi lehimize çevirme gayretinde olacağız. Uzun zamandır maç kazanamıyorduk. Özel maç dahi olsa kazanmak futbolcularımızı psikolojilerini olumlu anlamda etkileyecektir. Onun için özel maçlar bizim için önemli.

RAKİP SEÇİMLERİ

Özel maçlarda rakiplerimizi seçerken; bulunduğumuz lige göre bir alt ligdeki takımla ilk maçımızı yaptığımızda daha sağlıklı şeyler ortaya koyabiliriz. İkinci maç dengimiz olan 2.lig takımıyla. İlk maçta yaptığımız olumsuzlukları kapatabileceğimiz görmek için daha zorlu takım tercih ediyoruz. Son maçımız da 3.lig takımıyla. Bunda da sonuca dayalı bir seçim var. Kazanarak kampı noktaladığımızda bir hafta sonra oynayacağımız lig maçında psikolojik olarak oyuncularımızda olumlu bir etki bırakacaktır” dedi.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir