full screen background image
Search
Cuma 19 Nisan 2019
  • :
  • :

Alt yapıda oyuncu geliş-gidişi zorlaştı

Alt yapıda oyuncu
geliş-gidişi zorlaştı
 
Kulübümüzün alt yapısında oynamak isteyen ya da alt yapımızdan bir başka kulübe gitmek isteyen oyuncularımızla ilgili kararı yönetim kurulu üyelerimizden oluşan Alt Yapı Komisyonu’muz verecek
 
 
BAŞVURULAR KOMİSYONA
Kulübümüzün yönetim kurulu bünyesinde Alt Yapı Komisyonu oluşturuldu. Alt yapıdan sorumlu yöneticilerimiz; Çetin Zerenoğlu ve Yahya Öztürk ile birlikte alt yapı koordinatörümüz Ali Gürdal’ın yer aldığı komisyon transferle ilgili tüm oyuncu başvurularını inceleyecek. Alt yapımızda oynayıp bir başka kulübe gitmek isteyen ya da başka kulüpten kulübümüze gelmek isteyen oyuncuların yazılı başvuruları bu komisyonda değerlendirilecek.
 
ŞAHSEN BUNA KARŞIYIM
Alt yapıdaki oyuncuların geliş ve gidişlerinde kişisel ilişkilere dayanarak yol almaya çalışılmasının karşısında olduğunu belirten Alt Yapı Komisyonu Sorumlumuz Çetin Zerenoğlu konuyla ilgili açıklamada bulundu. Alt yapıya ciddi yatırımlar yapıldığını ve artık geliş-gidişlerin çok kolay olmayacağının altını çizen Zerenoğlu, “Gelmek isteyen oyuncular kulüpten bir başkasını ya da başkanı aramayacak. Gitmek isteyen de elini kolunu sallayarak çekip gidemeyecek” dedi.
 
EMEKLER BOŞA GİDİYOR
Alt yapıda çocuklara ciddi emekler verildiğini vurgulayan Çetin Zerenoğlu, “Bizim alt yapıda yetişen çocuklar bir başka kulübe giderken hiçbir karşılık vermiyor. Bu çocuklara ciddi emek veriliyor, yapılan masraflar da boşa gidiyor. Bir şey alınmadan çocukların verilmesine ben ve yönetim kurulu üyelerimiz karşı. Alt yapı hocalarımız da bu konudan rahatsız. Verilen emeğin karşılığı alınmadan çocuk bedavaya gidiyor. Biz birinden bir şey istediğimiz zaman bizden hemen karşılığını istiyorlar.
 
ÖNCE RAPOR, SONRA KARAR
Bu durumun önünü kesmek için yönetim kurulu olarak görevi devraldık. Oyuncuların geliş ve gidişiyle ilgili tüm adımlar yönetim kurulu kararına bağlanmıştır. Alt yapımızdan herhangi bir oyuncu gitmek istiyorsa yazılı başvurusunu komisyonumuza yapacak. Alt yapı koordinatörümüz Ali Gürdal’ın vereceği rapor doğrultusunda da değerlendirme yapıp karar vereceğiz. Kimse çocuğunu alıp ‘Çocuğumu kulübe kaydet’ de diyemeyecek, başka kulübe gidiyoruz da” sözlerini kaydetti.
 
 
 
 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir