full screen background image
Search
Cuma 19 Nisan 2019
  • :
  • :

Alp Ergin: Kol kırılır, yen içinde kalır

Kulübün ekonomik sıkıntıları için “Kol kırılır, yen içinde kalır” diyen başarılı oyuncumuz Alp Ergin, “Futbolcunun ibadet yeri sahanın içidir. Maddi ve manevi tüm sorunlar maç saatinde sahanın dışında kalır. Saat 3 ile 5 arası hepimiz en iyi performansımızı sergilemeye çalıştık” dedi
BİRLİKSPOR CAMİA VE BİZ AİLEYİZ
Her geçen hafta yükselen performansı ve takıma katkısıyla dikkati çeken başarılı oyuncumuz Alp Ergin, “Takım içindeki belli başlı sıkıntılarımız var. Kocaeli Birlikspor bir camia ve biz burada bir aileyiz. Kol kırılır yen içinde kalır derler. Sahaya bunu hiçbir arkadaşımız yansıtmıyor. Hepsine gerçekten teşekkür ediyorum. Mevcut şartlar içinde olabildiğince en iyi performansı sergiliyoruz. Bugün gerek ben; sahada sakatlığım oluştu ve kendimi zorladım. Rotasyon gücümüz yok. Bir şekilde maçı tamamlamaya çalıştım ama bacağım müsaade etmedi. Gerek sakat sakat oynayan Onur. Keza boynu tutuk oynayan Erdi… Sıkıntılar arasında bir sürü sakatlıklar oluştu” şeklinde konuştu.
GALİBİYETİ ELDEN KAÇIRDIK
Tüm sıkıntılara rağmen galip gelebileceğimizi ancak elimizden kaçırdığımızı kaydeden Alp Ergin, “Beraberlik bu şartlarda güzel görünse de kaçırdığımız bir galibiyet olduğunu düşünüyorum. Rakiplerimiz de puan kaybetmiş. Yine de bir avantajlıyız ama daha büyük bir avantajı kaçırdık. Sakatlıklar, oyuncu değişikliğindeki hamle gücümüzü zayıflatıyor. Bazen forvet anlamında, gol pozisyonları anlamında yapabileceğimiz hamleleri hoca oyuncu eksikliğinden dolayı istediği gibi yapamıyor. Bu tür olumsuz şartlarda önce mağlup olmamayı düşünüyorsun. Tamam galip gelmek güzel ama 1 puanı da elden kaçırmamak lazım. Yine de bu kısıtlı koşullarda son vuruşlarda ve son paslarda daha iyi olabilseydik 3 puanı alabilirdik. 1 puan da iyi” dedi.
FUTBOLCUNUN İBADET YERİ…
Kulübün yaşadığı ekonomik sıkıntılara rağmen oyuncuların sahaya çıkarken tüm sıkıntıları kenara bıraktığının altını çizen Alp Ergin, “Maç öncesinde de, maçtan bir gün önce de takım arkadaşlarımızla yaptığımız toplantılarda konuştuk. Ve dedik ki; futbolcunun ibadet yeri sahanın içidir. Orda herkes kendi performansını en üst seviyede vermeye çalışır. Oyuncunun kendi özel sorunlarını, maddi ve manevi problemlerini kenara bırakıp sahada var gücüyle çalışması, işini yapması gerekiyor. Bu konuda da tüm arkadaşlarım gereğini yapıyor. Bugün de sahada bunu gösterdiklerini düşünüyorum. Saha dışında olumsuzluklar olsa da bugün saat 3 ile 5 arası maçta herkes en iyi performansını sergiledi. Hepsine teşekkür ediyorum” sözlerini kaydetti.
 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir