full screen background image
Search
Cuma 23 Ağustos 2019
  • :
  • :

Alp Ergin: Başarıyoruz çünkü…

İkinci devreye muhteşem dönüş yapan ve attığı golle takımın 3 puanını garantileyen Alp Ergin, “Arkadaşlık başarıyı getiriyor. Benim için güzel başlangıç oldu. Bugün ben yarın başka arkadaşım atar ve gemiyi yürütürüz” dedi

 

ARKADAŞLIK ÇOK PEKİŞTİ

Ligin ilk yarısında fazla forma şansı bulamayan ancak devre arası kampıyla birlikte müthiş bir dönüş yapan Alp Ergin, “ Kamp dönemi hepimiz açısından iyi oldu. Güzel bir çalışma ortamı oldu. Kamp bize performans haricinde arkadaşlık ilişkilerinin pekişmesi açısından da çok verimli oldu. Bunun ikinci yarıya yansımasını istiyorduk. Bugün zemin çok ağırdı. Ama mücadeleyi bırakmadık.

GÜZEL BAŞLANGIÇ OLDU

İstediğimiz anlamda oyun formatını sahaya koyamasak da bu tarz sahalarda mücadele ön planda olmalıydı ve gerekeni sahaya koyduk, skor anlamında da istediğimizi başardık. 3 puanı aldık ve liderliği averajla paylaşıyoruz. Yolumuza devam ediyoruz. Benim için de güzel başlangıç oldu. Futbol, takım sporu. Bugün ben atarım, yarın başka bir arkadaşım atar. Bu gemiyi yürütürüz” dedi.

BAŞARILI OLUYORUZ ÇÜNKÜ….

Takımdaki arkadaşlık ortamını ve sahaya yansımasını da değerlendiren Alp Ergin, “Arkadaşlık mı başarıyı getirir, başarı mı arkadaşlığı getirir? Bana kalırsa arkadaşlık başarıyı getirir. Benim futbol hayatında edindiğim tecrübelere baktığımda arkadaşlığın başarıyı getirdiği yönünde. Ve işte ilk yarıdan eksik olan bu oluşum devre arası kampıyla birlikte takımda tamamiyle bütünlüğü ve arkadaşlığı sağladı. İkinciye daha kuvvetli bir Kocaeli Birlikspor olarak geri döndük. Bu şekilde devam edeceğiz. Arkadaşlık, birlik ve beraberlik içinde devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

MAÇIN KADERİ DEĞİŞEBİLİRDİ

Verilmeyen penaltıyı da yorumlayan Alp Ergin, “Yan hakem penaltı dedi ama orta hakem vermedi. Umut orada rakibi ekarte etmişti. Kendini yere atması için hiçbir neden yoktu. Boş kaleye arkadaşına golü attıracaktı. Ben içerde bomboştum. Hakemin takdiri ama o gol olsa maç kopacaktı. Ayrıca son dakikada golü yeseydik hakemin hatası yüzünden maç beraberlikle bitecekti, maçın kaderine de etki etmiş olacaktı” sözlerini kaydetti.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir