full screen background image
Search
Çarşamba 13 Kasım 2019
  • :
  • :

Adem Aydemir: Bizi küçümsemesinler


Ligde sezon sonunu etkileyecek sonuçlar aldığımızı ve rakiplerin artık takımımıza çoluk-çocuk muamelesi yapamadığını belirten yardımcı antrenörümüz Adem Aydemir, “Artık bize saygı duymaya başladılar. Kimse bizi küçümsemesin” dedi

AŞIRI MOTİVASYON…

Takımımızın başarılı sonuçlar almasında önemli payı bulunan ve tüm futbolcularımızla tek tek yakından yardımcı antrenörümüz Adem Aydemir 2-2 biten Ergene Velimeşe maçından sonra yaptığı değerlendirmede, “Maça başlamadan önce çok iyi konsantre olduk. Isınmada hepsinde aşırı istek vardı. Motivasyonun da fazlası olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. İlk yarıda bunu yaşadık. Aşırı motivenin baskısı altında kaldık. İlk yarı ‘uyuduk’ diyebilirim, rakip de bize uydu. Ta ki penaltıya kadar. Rakip penaltıdan sonra açıldı. Sonra da varlık gösteremedik. Soyunma odasında da kendimiz olursak iyi futbol oynayabileceğimizi ve maçı çevirebileceğimizi vurguladık.

İLK KEZ MAÇ ÇEVİRDİK

İkinci yarıda takımımız kendi oyununu ortaya koydu. Karşılığını da birkaç dakika içinde görmeye başladık. İlk defa bir maçı çevirdik. 2-0’dan 2-2’ye getirdik. Bu da bizi mutlu etti. Körfezspor kendinden bahsettirmeye devam ediyor. Çocuklar onuruyla, haysiyetiyle oynuyor. Hepsinden Allah binlerce kez razı olsun. Hepsini alnından öpüyorum. Çok iyi mücadele ettiler. Para, pul için değil, kendileri için yüreklerini sahaya yansıtıyorlar. Hepsinin ayağına sağlık. Kaleci Batu’ya ayrı parantez açıyorum. Çok kritik pozisyonlarda çok başarılı kurtarışlar yaptı.

SAYGI DUYUYORLAR

İkinci yarı Körfezspor kendi kimliğiyle sahneye çıktı. Bundan sonra da kendi haddimizi bilerek, onurumuz ve şerefimiz için oynamaya devam edeceğiz. Ligi en iyi yerde bitirmeye çalışacağız. Artık rakipler bize saygı duymaya başladı. Takımımıza çoluk-çocuk gözüyle bakıyorlar, maçlara da öyle çıkıyorlardı. Saha içindeki davranışlar da bunu ortaya koyuyordu. Artık maçlardan önce bizleri arıyorlar. ‘Herkese kök söktürmeye başladınız. Puan almaya başladınız’ diyorlar. Rakipler artık bize saygı duyuyorlar.

LİGE ADAPTE OLDUK

Kimse ligdeki yerimize bakıp bizi küçümsemesin. Bizi ezik görenlere de sahada yanıtımızı veriyoruz. Bizim takım da artık takım oldu. Hepsi saha içinde en iyisini yapmaya çalışıyor. Evet biraz geç oldu ama lige adapte olduk. Nasibimiz böyleymiş. Ligin son sırasında olsak bile oynadığımız maçlar rakiplerimizi yakından ilgilendiriyor. Aldığımız puan ve puanlar son haftada belki düşen, çıkan veya play-off oynayacak takımları belirleyecek. Açıkçası biz rakiplerin durumuna bakmıyoruz, onurumuz için oynuyoruz. Fakat rakiplerimiz bizi hesaba katmalı.

BAKIŞ AÇISI DEĞİŞTİ

Başarılı sonuçlar almaya başlayınca insanların bize bakış açıları da değişti. İnsanlar başarıyı seviyor. Başarı varsa konuşuluyor, takip ediliyorsunuz. Biz milleti konuşturabiliyor muyuz? Evet, son haftalarda aldığımız sonuçlar nedeniyle Körfezspor konuşulur oldu, dikkat çekti. Bugün maça 20-25 tane antrenör geldi, oyuncularımızı izledi. Herkes maça ismini yazdırdı. Ekonomik sıkıntı ortada, ligdeki yerimiz de ortada lakin oynadığımız oyun ve son haftalarda aldığımız sonuçlar artık ‘Burada ne oluyor’ dedirtiyor” şeklinde konuştu.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir