full screen background image
Search
Salı 25 Eylül 2018
  • :
  • :

“90 dakikamız daha var”

“90 dakikamız daha var”

 

Kentin sporu adına kulübün içinde bulunduğu durumu “Sporun içinde olanların ayıbı” diyen kulüp başkanımız Erhan Yılmaz, “Bireysel hatalardan goller yedik. Daha 90 dakikamız var. Bize lazım olan 2 gol. Oyuncu arkadaşlarım böyle oynarsa istediğimizi alırız” dedi

 

DAHA 90 DAKİKA VAR

Kulüp başkanımız Erhan Yılmaz, “Her zamanki gibi bence yine iyi bir Kocaeli Birlikspor vardı. Maalesef bireysel hatalardan goller yedik. Erzurumspor büyük avantaj yakaladı. Fakat futbolda 90 dakika bitmeden “Turu atladık” diyemezsiniz. İkinci maçta arkadaşlarımızın göstereceği performans sonucu belirleyecek. Böyle oynarsak istediğimizi alırız. Bize 2 gol lazım. Allah yardımcımız olsun” dedi.

ŞU DAKİKA OLMASAYDI

Oyuncuların maça çıkmak istememelerine ilişkin olarak “Oyuncu arkadaşlarımızı zar zor bir arada tutuyoruz. Bütün olumsuzluklara rağmen, imkansızlıklara rağmen, her şeye rağmen takımımız bu noktaya geldi. Tepkisel hareketlerin şu dakika itibarıyla yapılmaması gerekiyordu. Öte yandan Play-Off’a takımımızı taşıyan da bu futbolcu kardeşlerimiz” diyen kulüp başkanımız,

NE KADAR ÇARE OLUR

“Bu kadar sıkıntılara ve çabaya rağmen statta ne kadar güzel bir görüntü vardı. Biz herkesten maddiyattan önce manevi destek istedik. Bütün protokol buradaydı. Keşke son maça kalmasaydı. Onlar biz başarılıyken ve başarıya giderken yanımızda olsalardı, çaresizliğimize kayıtsız kalmazlardı. Son noktada da olsa yanımızda olmaları güzel. Ama derdimize ne kadar çare olur” diye konuştu.

KENDİLERİNİN Mİ OLMALI

Yılmaz şöyle devam etti: “Kenti yönetenler yanlarına spor danışmanları alıyorlar. Sporun sosyal, kültürel faaliyet olduğunu da iyi biliyorlar. Halkın bugün buraya gelip stres atması Kocaeli Birlikspor A.Ş. sayesinde oldu. Bu kadar kayıtsız kalmalarının nedenini danışmanlarına ya da vicdanlarına sormalılar. ‘Bize kayıtsız kalmayın’ dedik. Neredeler? Nerde bu kentin spor danışmanları, spor adamları, spora yön verenleri. Başarının illaki kendilerine ait olması mı gerekiyor?

KENT SPORU İÇİN ÇOK ACI

Maalesef Kocaeli’nin sporu için çok acı bir durum. Biz şampiyonluktan olduk, bırakın Play-Off’u. Geçmiş dönemlerde yapılanlar belli. Bize sadece biraz nefes alalım, transfer yasağımızı açabilelim istedik. İrdeleniyor; o zaman niye aldın diyorlar? Aldık. 2 kişi, verilen sözlerle aldık. Tek kaldım ve sözler tutulmadı. Ne yapsaydım, kapatsa mıydım? Çekilme şansım var mıydı? Üstelik başarılı olmuş bir kulüpken.

ALTINA DİNAMİT SOKMAYIN

‘Ben sporun içindeyim. Bu kentin spor kamuoyunda adım, şanım, sözüm geçiyor’ diyen herkesin ayıbıdır. Altına dinamit sokmak yerine başarıyı herkesin alkışlaması, desteklemesi gerekir. Bizim kimsenin koltuğunda, yerinde, başarısında gözümüz yok. Geçmiş 2 yıl; ‘Kocaelispor’un önüne geçmek için kuruldu’ diye algı yaratıldı. Kayserispor ve Kayseri Erciyes yıllarca birlikte Süper Lig’te oynadı. Birlikspor’a destek verirsek Kocaelispor karşımıza çıkar diyorlar. Bırakın bu ayrıştırmaları. Darıca mı başarılı, ona destek olalım. Gölcük mü başarılı, ona desteği sürdürelim. Kim başarılıysa ona destek olunsun.

KAYITSIZLIKTAN KAÇIRDIK

İlk defa şampiyonluğa bu kadar yakındık ve bunu bize kayıtsız kalındığı için kaçırdık. Alt yapıyla beraber yaklaşık 300 kardeşimiz var. Gönül isterdi ki biraz destekle biz farklı branşlarda da hizmet verelim, kendi ayakları üstünde duran kulüp haline gelelim. Ama maalesef olmadı. İnsanların vicdanlarını sorgulaması gerekiyor.

YASAĞI HESAP EDEMEDİK

90 dakikamız var daha. Hesaba katmıyorum. Belki bu kent için, insanlar için kulüp olarak yaptıklarımız ve vardığımız nokta başarı olarak görülebilir. Çok yalnız kaldık. Bu noktayı kendimiz için başarı olarak görmüyorum. Bu işin içinden geldik. Daha iyisini yapabilecek kapasitedeyiz. Ama devre arası transfer yasağını açamamayı hesaba katamadık. Bunu da öngörebilseydik belki başarılı olabilirdik.

BAŞKASIYLA DERDİMİZ YOK

Biz bu kulübü nasıl üstlere taşırız, kent futbolunu nasıl ayağa kaldırırız, nasıl uluslararası arenada oyuncu nasıl yetiştiririz, topluma yararlı bireyler nasıl yetiştiririz derdindeyiz. Bugünkü rakibimiz bizim 5 katımız değerindeydi. Ama bizi kendi hatalarımıza rağmen 2-1 zor yendiler. Bu liglerde başarılı olmak için çok astronomik rakamlara gerek olmadığını da gösterdik.

BİR KİŞİ DE ARAYIP SORMADI

Kesinlikle kulüplerin kendi ayaklarının üstünde durması gerektiğini, işin ehline verilmesi gerektiğini de bir anlamda ispatladık. Bunun onurunu, gururunu yaşıyoruz ama takımımızı zar zor toparladık. Herkesin bilgisi olmasına rağmen bir kişi de arayıp ‘Ne oluyor?’ demedi. Benim gibi insanlar çıktıkça; biz cefasını çekeceğiz ama bizden sonrakiler sefasını sürecektir. Bu bizim temelini attığımız sistemle olacak. İnsanlar seslerini çıkarsınlar.

ASLANLAR GİBİ ÇIKTILAR

Burası spor kurumu. İnsanlara zarar verecek davranış içinde değiliz. Sosyal sorumluluk alanıysa burası, buraların mutlaka desteklenmesi gerekiyor. Sezon sonu değerlendirme toplantısı yapacağız. Bu maçı ben kesinlikle sıkıntıya bağlamıyorum. Onlar aslanlar gibi çıktılar, kendi emekleri için mücadele ettiler. Kalmış 90 dakikamız. Bu kadar olumsuzlukların üstüne orda ne yapacağımızı bilemiyorum. Bugüne kadar onlara güvendiğimi hep söyledim. En az 90 dakikamız var ve son sözü futbolcu kardeşlerim söyleyecek.”
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir