full screen background image
Search
Pazartesi 24 Haziran 2019
  • :
  • :

“120 dakikalık eforun karşılığını alamadık”

“120 dakikalık eforun

karşılığını alamadık”

 

İlk yarı sıcağın da etkisiyle sıkıntı yaşadığımızı ancak uyarı ve oyuncu değişiklikleriyle oyunda üstünlük kurduğumuzu belirten teknik direktörümüz Cem Sinan Vergül, “İlk 90 dakikada işi bitirebilirdik ama tecrübe eksiğimiz oldu. 120 dakikalık eforun karşılığını alamamak üzücü oldu” dedi

 

TECRÜBE İŞTE BÖYLE BİRŞEY

Teknik direktörümüz Cem Sinan Vergül, “Genç bir kadroyla, böyle profesyonel maçlar oynayan kadroyla karşılaştığınız zaman bazı sıkıntılar olması normal. Bu takımın iyi takım olduğunu, iyi konsantre olmaları gerektiğini anlattık. Ama genç dediğimiz profil var ya; yaşamadan öğrenemiyor. 2-0 öne geçtik. Uyardık; ‘Maç bitmedi, mücadeleye devam’ dedik. Ama gençler bunu yaşamadan anlayamayabiliyor. Tecrübe böyle bir şey. Yaşadılar, anladılar. Yaşadılar, gördüler. 2-0’dan maçın 2-2’ye gelebileceğini öğrendiler.

90 DAKİKADA BİTİREBİLİRDİK

İlk yarı sıcağın da etkisiyle oyunda sıkıntı yaşadık. Uyarı ve oyuncu değişikliklerimizle birlikte sahaya ağırlığımızı koyduk. Çok ciddi gol pozisyonlarına girdik, kaçırdık. Maç 90 dakikayken işi bitirebilirdik fakat uzatmalara kaldık. Üzücü olan da 2-0’dan sonraki süreç oldu. Penaltılara kaldık. Ne kadar ileriye gidebilirdik. 120 dakikalık eforun karşılığını alamamak, yorgunluğu sevinçle atamamak hepimiz için üzücü oldu.

BUCA MAÇINA BAKACAĞIZ

Artık bu maç bitti. Kupayla alakalı bir sorumluluğumuz kalmadı. Cumartesi günü oynayacağımız Bucaspor maçına bakıyoruz. Buca da çok iyi bir takım. Yarı tecrübeli, yarı genç bir takım. Bu saatten sonra ona hazırlanacağız. Anlatacağız, analizini yapacağız, çocukları mental olarak yenileyeceğiz. O maça da en iyi şekilde çıkacağız. İçerde puan ya da puanlar kazanmak için gerekeni yapacağız” şeklinde konuştu.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir