full screen background image
Search
Çarşamba 26 Eylül 2018
  • :
  • :

“1 veya 3 puanla DÖNEBİLİRDİK”

“1 veya 3 puanla

DÖNEBİLİRDİK”

 

2 hafta yedek kaldıktan sonra yeniden on birde forma bulan ve daha önceki maçlardan farklı olarak orta sahada oynayan Batuhan Boyoğlu, “Takım olarak çok iyi oyun sergiledik. 1 puan da alabilirdik, 3 puan da. Puansız döndüğümüz için üzgünüz. Fakat maçtan sonra herkes bizi tebrik etti, gururlandık” dedi

Amed Sportif Faaliyetler maçında sergilediği bireysel performansı ve takım oyununa uyumuyla dikkat çeken başarılı oyuncumuz Batuhan Boyoğlu maç değerlendirmesinde, “Genele bakarsak Amedspor büyük bir takım ve büyük bir camia. Stat tamamen doluydu. Çok iyi taraftarları var. Bizim takımımız ilk defa böyle bir takım ve tribüne karşı oynadık. Ve bugün Amed’i elimizden kaçırdık diyebiliriz. Direkten dönen toplarımız, verdiğimiz paslar, son andaki düşüncelerimiz,… Biz gerçekten buradan puan ve puanlarla ayrılmayı hak etmiştik. Ama yazık oldu. Emeğimizin, çabamızın karşılığını alamadık. Herkes bizden bir şeyler bekliyordu. Olmadı.

KEŞKE DEMEMEK İÇİN…

Kolay bir deplasman maçı olmayacağını biliyorduk. Futbolu biliyorlar. Fakat bizde kendi kimliğimizle sahadaydık. Amedspor sahada bize oynayacağımız alanlar bıraktı. Her şeyimizle oynadık. 1 puan da alabilirdik, 3 puanla da dönebilirdik. Belki de sezonun en iyi oyununu oynadık. İlk yarı güzel paslaştık. Köşelerden güzel çıktık. Bazı pozisyonlar verdik ama hepimiz çok heyecanlı başladık. Bu maça kurulmuştuk. Elimizden bu geldi. Üzgünüz. 8 hafta geride kaldı. Artık keşke dememek için her şeyi yapmamız lazım. Tecrübelenmemiz lazım” şeklinde konuştu.

ORTA SAHADA OYNADI

Daha önce oynadığı mevkiden (sol bek) farklı olarak orta sahada oynayan Batuhan Boyoğlu kendi performansı ve deplasman atmosferiyle ilgili de şu sözleri kaydetti: “Daha önce mevkiim dışında oynuyordum. Yine de elimden geleni yaptım. Bu takım ve forma için ne yapmam gerekiyorsa sonunda kadar da yaparım. Gerekirse ters kanatta da oynarım. 2 hafta yedek kaldım. Ben oynamasam yanımdaki kardeşim oynayacak. O oynamasa ben oynayacağım. Biz artık tek yürek olduk. Hepimiz kardeşiz. Kötü düşünce hiç yok. Allah’a şükür kendi mevkiimde oynadım. Alışkın olduğum yerdeydim. Rahattım. Çünkü insanın kendine güveni yüksek olunca çok güzel işler yapabiliyor.

MAÇIN KIRILMA ANI

Bence maçın kırılma anı direkten dönen toptu. Allah öyle bir güç verdi ki oradan o vuruşu yaptım. Gol olsaydı müthiş olurdu. İki hafta yedek kalıp geldikten sonra maçı kurtarmak benim açımdan çok güzel olurdu. Ayağa pas yapınca takımın da, seyircilerin de, hocalarımızın da maçtan müthiş keyif aldığını düşünüyorum. Yenildik ama oyundan zevk aldık. Amed gibi bir takımla böylesine iyi oynadığımız için gururluyum. Bana inananların güvenlerini boşa çıkarmadığım için de ayrıca mutluyum.

BİZİ TEBRİK ETTİLER

Geçen yıl birkaç oyuncu arkadaşlarımla birlikte oynamıyorduk. Diğer arkadaşlarımız da alt yapıda oynuyordu. Biz buyuz. Biz herkesi şaşırtmaya devam edeceğiz. Öte yandan oyun sonrasında rakip takım oyuncuları, teknik ekibi ve taraftarı bizi oyunumuzdan dolayı tebrik etti. Tribün çok yakındı, atmosfer müthişti. Çok zevk aldım. Maç içinde bize bazı takımların oyuncularının davrandığı gibi davranmadılar. Sahada çirkeflik yapan olmadı. Tribünden küfür falan duymadık. Sonuçta onlar da koştu, mücadele etti ve kazandılar. Onları da tebrik ediyorum”.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir